Přejít k hlavnímu obsahu

 

Převzato z Facebooku:

Tomáš Houdek

 

  Lesonické TIKY TAKA

Sršni Lesonice vs TJ Petrovice 4:2 (2:0)

Góly: Tomáš Čihy Čiháček 2, Zdeněk Fiala, Jan Pavlík

Sestava: Honzík UrbánekTomáš HoudekJan PavlíkPetr LichovníkMartin NovákRadek KohoutekDavid ČonkaPavel Štefl, Zdeněk Fiala, Tomáš Čihy ČiháčekDavid Mlčoch

Střídali: Tomáš HavelkaLukáš HyblerMilan ZedníkOndřej Čapek

Dlouho očekávaný zápas a především vyvrcholení sezóny. I tak by se dalo nazvat toto derby dvou přespolních vesnic na Znojemsku. Horní vs dolní, zadní vs přední, ti z kopce proti těm z pod kopca. Že šlo o víc než jen porazit toho druhého je umocněno ještě tím, že vítěz bere vše. Tedy stane se vládcem soutěže. Jakože bude první.🥇 Chápeš to???

2 hodinky před zápasem vyběhnou na hřiště nejprve Lesoničtí hasiči, aby pokropily trávník. Pokud dnes někomu neteče voda, nezlobte se na nás. Potřebovali jsme prostě zalít. Před zraky mnoha očí, televize a dokonce i lidiček, které na fotbale normálně nevidíme, zápas začíná.

Dnes v Lesonicích na prales, jsou povoláni 3 rozhodčí. Už tento krok ze strany OFS je důkaz, že to dnes nebude žádná sranda. Od úvodních minut jsme nervózní, tropíme hlouposti a můžeme za to být potrestáni. Máme však v brance Honzíka a ten je naším základním stavebním kamenem. Prvních 25 min je to oboustranná bitva a dobývání. Ve 26 min zahrává roh Ninja. Do zakončení se dostává Čihyn, který nadvakrát, ale přece jen dostane míč do sítě. Tradááááá vedeme 1:0. Ještě do poločasu je na zteč vyslán Pavlík Šteflů, nahrává před branku Zdendovi a ten to udělá parádně. Ještě než míč dokopne do branky stačí povalit hostujícího obránce a jdeme se radovat. 2:0. Rozhodčí Fiala píská do trombónu. Poločas

Do druhé půle je plán jasný. Nasypat tam další góly a zápas rychle rozhodnout. A ono se nám to od začátku začíná docela dařit. Ve 48 min doklepává Čihyn míč do hostujícího zařízení a jdeme do vedení o 3 branky. 3:0. 2 min na to je tentýž hráč faulován ve vápně a jdeme kopat penaltu. K té se postaví ten, který se nikdy nemýlí a kdyby jich kopal 10 po sobě, všechny by je dal. Ovšem dnes nemá Ninja střeleckou a nechává vyniknout Petrovického pouštěče. Jo nedal to. Vocas! Hosty to samozřejmě nakopne a začínají vystrkovat růžky. Jejich snahy však končí v Honzíkových rukavicích nebo je obrana dokáže zastavit. V 66 min zapomenou hosté zavřít obranný dekl, ale ten náš dekl, po perfektním centru Ninje, zvyšuje naše vedení na 4:0. Na tabuli svítí moc pěkný výsledek a může být ještě líp, to když je ve vápně faulován Zdenda. K další pentli se postaví Čihyn a kopne ji tak jako Ninja. Dablovanej vocas!!! Scénář se tedy opakuje. Hosté zlobí, domácí čumí a začínají dělat chyby. Koledujeme si o gól a ten také dostáváme. 4:1 Je 20 min do konce a už se vidíme s šampáněm v ruce, polevíme a to je voda na mlýn pro naše sousedy z pod kopce. První minelu v sezóně předvede Honzík v brance, když ho přeskočí skákající míč a hosté během 4 minut snižují na 4:2. Už by mohl být konec. Začneme sledovat čas na tabuli, zbývá 15 dlouhých minut. Přece jen se dostaneme také k ohrožení branky soupeře, ale buldok Radůzo trefí pouze tyčku. 5 min před koncem urobí chybku také obránce Tláčmajstr. 2 Petrovští hráči míří sami na Honzíka. Kde se vzal, tu se vzal, na poslední chvíli se zjeví zametač Houdys. Než stihne odkopnout míč do bezpečí, stačí Tláčovi vynadat, aby mu už tohle nedělal, protože nemůže být všude 😏 Čas konečně dobíhá do 90 min a netrpělivě čekáme na poslední hvizd v zápase. Je konec.

Přepište dějiny Lesonické kopané.

Sršni vyhráli titul jedenácté ligyNAGANO hadra. Fakt! Oslavy mohou začít. Po zápase začínáme slavit, buchneme šáňo, dáme společnou fotku se starostem (asi kampaň) 😁atd. Před 3 lety se nám někteří smáli a ťukali si na hlavu. Dnes je to pro nás obrovské zadostiučinění a odpověď všem kritikům, že když se chce a sejde se skvělá parta lidí, která táhne za jeden provaz, jde všechno!!!!!!!

Dokonce vidíme některé fanoušky plakat Byly to však slzy štěstí. Celá vesnice se sešla za sokolovnou, aby povzbudila kluky ze vsi vedle Leskouna a ti jim dali ten největší dárek. Vítězství ✊

A pokud ještě všechno nevypili, tak tam pijí do teď.

Čeká nás poslední zápas sezóny. Příští týden v sobotu 3.6 od 16:00 v Rybníkách. Ano při pohledu na tabulku jde sice o souboj prvního s posledním, ale my věříme, že i do Rybníků naplníme minimálně 2 autobusy a Vy si přijdete s námi to poslední kolo, kdy už jde vlastně jen o udělání si žízně, užít.

Slavoj⚽️⚽️⚽️⚽️

12